Themes - Twenty Twenty-One - en to ku_IQ translation catalogue (141 entries)

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;نێرگزەکان&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;لە بۆیس دی بۆلۆن&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;یاریکردن لە لمەکەدا&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;خوێندنەوە&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;وێنەی کەسی&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;باخچەکە لە بۆگیڤال&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;ڤێلا لەگەڵ دار پرتەقاڵەکان، جوانە&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
ku_IQ: &#8220;ژنی گەنج لە ماوڤێ&#8221; لەلایەن بێرتی مۆریسۆت

en: ,
ku_IQ: ،

en: 1 comment
ku_IQ: 1 لێدوان

en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
ku_IQ: <span class="meta-nav">بڵاوکرایەوە لە</span><span class="post-title">%s</span>

en: A new portfolio default theme for WordPress
ku_IQ: پۆرتفۆلیۆی ڕووکاری بنەڕەتی نوێ بۆ وۆردپرێس

en: Add widgets here to appear in your footer.
ku_IQ: ویجێتەکان لێرە زیاد بکە تا لە خوارەوە دەربکەوێت.

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
ku_IQ: بێ ناونیشان

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
ku_IQ: باخچە جوانەکان لەلایەن بێرتی مۆریسۆت لە کۆتاییەکانی 1800 نەخشێنراون

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
ku_IQ: بێرتی مۆریسۆت<br>(فەڕەنسی، ١٨٤١-١٨٩٥)

en: Black
ku_IQ: ڕەش

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
ku_IQ: ڕەنگاڵەیەک و دەقی بڵۆکێک لەگەڵ وێنەیەکی گەورە لەلای چەپ و سەردێرێکیش لەلای ڕاست. جیاکەرەوەیەک و شرۆڤەی پەرەگرافێک شوێنی سەردێرەکە کەوتوون.

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
ku_IQ: بڵۆکێک لەگەڵ سێ پایەدا کە زانیاری پەیوەندی و بەستەری تۆڕە کۆمەڵایەتیەکان پشان دەدات.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
ku_IQ: بەستەری تۆڕە کۆمەڵایەتیەکان و پۆستی ئەلەکترۆنی شوێنی دەقێکی گەورە کەوتوون.

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
ku_IQ: لیستێک لە چەند پڕۆژەیەک لەگەڵ وێنە بچووککراوەکانیان.

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
ku_IQ: ڕەنگاڵەیەک و دەقی بڵۆکێک لەگەڵ وێنەیەکی گەورە لەلای چەپ و دانەیەکی بچووکیش بە چوارچێوەوە لەلای ڕاست.

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
ku_IQ: سەریەکچوونی چەند ستوونێک لەگەڵ دوو وێنە و شرۆڤەی دەق.

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
ku_IQ: سێ وێنە لەناو ستوونەکانی بڵۆکێکی سەریەکچوو.

[ctx: Block pattern sample content]
en: 123 Main Street
ku_IQ: ١٢٣ شەقامی سەرەکی

en: Blue
ku_IQ: شین

en: Borders
ku_IQ: سنوورەکان

en: By %s
ku_IQ: له‌لایه‌ن %s

en: Categorized as %s
ku_IQ: هاوپۆلکراوە وەک %s

en: Close
ku_IQ: داخستن

en: Colors & Dark Mode
ku_IQ: ڕەنگەکان و دۆخی تاریک

en: Comments are closed.
ku_IQ: لێدوان نووسین داخراوە.

[ctx: Comments title]
en: %s comment | %s comments
ku_IQ[0]: %s لێدوان
ku_IQ[1]: %s لێدوانەکان

en: Contact information
ku_IQ: زانیاری پەیوەندیکردن

en: Continue reading %s
ku_IQ: بەردەوام بە لە خوێندنەوەی %s

[ctx: Customizer control]
en: Background color
ku_IQ: ڕەنگی پاشبنەما

en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
ku_IQ: دۆخی تاریک لە ڕێکخستنەکانی ئامێرە. ئەگەر سەردانکەرێکی ماڵپەڕەکەت داوای کرد، ئەوا ماڵپەڕەکەت بە پاشبنەمای تاریک و نووسینی ڕووناک پشان دەدرێت. <a href="%s">زیاتر بزانە لە بارەی دۆخی تاریک.</a>

en: Dark Mode support
ku_IQ: پاڵپشتی دۆخی تاریک

en: Dark Mode: %s
ku_IQ: دۆخی تاریک: %s

en: Dark gray
ku_IQ: خۆڵەمێشی تۆخ

en: Display Site Title & Tagline
ku_IQ: ناونیشانی ماڵپەر و تاگ نیشانبدە

en: Dividers
ku_IQ: دابەشکەرەکان

en: Edit %s
ku_IQ: دەستکاریی %s

en: Excerpt Settings
ku_IQ: ڕێکخستنەکانی کورتە

en: Extra large
ku_IQ: زۆر گەورە

en: Extra small
ku_IQ: زۆر بچووک

en: Footer
ku_IQ: پێپەڕە

en: Frame
ku_IQ: چوارچێوە

en: Full text
ku_IQ: هەموو دەقی بابه‌ته‌که‌

en: Gigantic
ku_IQ: زۆرگەوره

en: Gray
ku_IQ: خۆڵەمێشی

en: Green
ku_IQ: سەوز

en: Green to yellow
ku_IQ: سەوز بۆ زەرد

en: Huge
ku_IQ: زل

en: In the Bois de Boulogne
ku_IQ: لە بۆیس دی بۆلۆن

en: Instagram
ku_IQ: ئینستاگرام

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ku_IQ: پێدەچێ هیچ شتێک نەدۆزرابێتەوە لەم شوێنە.لەوانەیە بتەوێ گەڕان تاقیبکیتەوە؟

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ku_IQ: ئەمە لەوە دەچێت کە تۆ بەدوای دەگەڕێی. لەوانەیە گەڕان یارمەتیت بدات.

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
ku_IQ: وتارێکی نمونەیی

en: Large
ku_IQ: گەورە

en: Large text
ku_IQ: دەقی گەورە

en: Learn more about Dark Mode.
ku_IQ: زیاتر فێربە لە بارەی دۆخی تاریک.

en: Leave a comment
ku_IQ: لێدوانێک بنووسە

en: Let&#8217;s Connect.
ku_IQ: پەیوەندی بگرە.

en: Links area
ku_IQ: شوێنی بەستەرەکان

en: Media and text article title
ku_IQ: ناونیشانی ڕەنگاڵە و دەقی وتار

en: Menu
ku_IQ: پێڕست

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
ku_IQ: نوێکان <span class="nav-short">بابەتە</span>

en: Newer comments
ku_IQ: لێدوانە نوێکان.

en: Next post
ku_IQ: بابه‌تی داهاتوو

en: Normal
ku_IQ: ئاسایی

en: Nothing here
ku_IQ: هیچ شتێک لێرە نیە

en: Off
ku_IQ: کوژاوە

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
ku_IQ: کۆنەکان <span class="nav-short">بابەتە</span>

en: Older comments
ku_IQ: لێدوانە کۆنەکان

en: On
ku_IQ: چالاک

en: On Archive Pages, posts show:
ku_IQ: لە ئەرشیفی پەڕەکانەوە، بابەتی پشاندراو:

en: Open menu
ku_IQ: پێرست بکەوە

en: Orange
ku_IQ: پرتەقاڵی

en: Overlap
ku_IQ: پێکداچوون

en: Overlapping images
ku_IQ: وێنە سەریەکچووەکان

en: Overlapping images and text
ku_IQ: چوونەسەریەکی چەند وێنەیەک لەگەڵ دەق

en: Page
ku_IQ: پەڕە

en: Page %
ku_IQ: پەڕە %

en: Playing in the Sand
ku_IQ: یاریکردن لە لمەکەدا

en: Portfolio list
ku_IQ: لیستی پۆرتفۆلیۆ

[ctx: Post password form]
en: Enter
ku_IQ: دایبنێ

[ctx: Post password form]
en: Password
ku_IQ: تێپەڕەوشە

[ctx: Post password form]
en: Submit
ku_IQ: بینێره‌

en: Previous post
ku_IQ: بابه‌تی پێشوو

en: Primary menu
ku_IQ: مێنیوی سەرەکی

en: Proudly powered by %s.
ku_IQ: بە شانازییەوە پشتبەستە بە %s

en: Published %s
ku_IQ: بڵاوکرایەوە %s

en: Published in %s
ku_IQ: بڵاوکراوەتەوە لە %s

en: Purple
ku_IQ: مۆر

en: Purple to red
ku_IQ: مۆر بۆ سوور

en: Purple to yellow
ku_IQ: مۆر بۆ زەرد

en: Reading
ku_IQ: خوێندنه‌وه‌

en: Red
ku_IQ: سوور

en: Red to purple
ku_IQ: سوور بۆ مۆر

en: Red to yellow
ku_IQ: سوور بۆ زەرد

en: Results for "%s"
ku_IQ: ئەنجامەکان بۆ "%s"

en: Search&hellip;
ku_IQ: گه‌ڕان&hellip;

en: Secondary menu
ku_IQ: پێڕستی دووەم

en: Skip to content
ku_IQ: بازدان بۆ ناوه‌ڕۆك

en: Small
ku_IQ: بچووک

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ku_IQ: ببورە، هیچ وشەیەک بەرانبەر گەڕانەکەت نەدۆزرایەوە، تکایە جارێکی تر بە وشەی جیاواز گەڕانەکە دووپات بکەوە.

en: Suggested text:
ku_IQ: دەقی پێشنیازکراو:

en: Summary
ku_IQ: کورته‌ی بابه‌ت

en: Tagged %s
ku_IQ: تاگکراوە %s

en: The Garden at Bougival
ku_IQ: باخچەکە لە بوژیڤال.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
ku_IQ: شێوازەکانی بڵۆک زیادبکە

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
ku_IQ: شێوازی بلۆکەکان گروپی دیزاینکراوی پێشوەختی بلۆکەکانن. بۆ زیادکردنی دانەیەک، دوگمەی زیادکردنی بلۆک [+] لەناو تووڵامراز لە سەرەوەی دەستکاریکەر هەڵبژێرە. گۆڕین بۆ تابی شێوازەکان لەژێرەوەی شریتی گەڕان، پاشان شێوازەکە هەڵبژێرە.

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
ku_IQ: سەردانی مەکۆکانی پشتیوانی بکە

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
ku_IQ: ماڵپەڕەکەت درووست بکە لەگەڵ بڵۆکەکان

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
ku_IQ: وێنەکانت بخە چوارچێوە

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
ku_IQ: پێویستیت بە یارمەتیە؟

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
ku_IQ: ستوونە سەریەکچووەکان

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
ku_IQ: بەڵگەنامەکانی ڕووکار بخوێنەوە

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
ku_IQ: هەروەها بیست بیست و یەک شێوازی سەریەکچوو بۆ ستوونی بڵۆکەکانی لەخۆگرتووە. لەگەڵ ستوونەکانی بڵۆکی دیاریکراو، پەنێڵی "شێوازەکان" لە شریتی دەستکاریکەرەکە بکەرەوە. شێوازی بڵۆکی "سەریەکچوون" هەڵبژێرە بۆ تاقیکردنەوە.

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
ku_IQ: بیست بیست و یەک شێوازی نوێی سنوورەکانی بۆ ناوەڕۆکەکەت لەخۆگرتووە. لەگەڵ وێنەی بڵۆکی دیاریکراو، پەنێڵی "شێوازەکان" لە شریتی دەستکاریکەرەکە بکەرەوە. شێوازی بڵۆکی "چوارچێوە" هەڵبژێرە بۆ چالاککردن.

en: Thick
ku_IQ: ئەستور

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
ku_IQ: ئەم ناوەڕۆکە پارێزراوە بە تێپەڕەوشە. تکایە تێپەڕەوشە بنووسە بۆ بینین.

en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
ku_IQ: ئەم ڕووکارە پێویستی بە وەشانی ٥.٣ یان نوێتری وۆردپرێس هەیە. تۆ بەکاربەری وەشانی %s. یت، تکایە نوێکردنەوە ئەنجامبدە.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
ku_IQ: ئەم ماڵپەڕە کۆگای خۆیی بەکار دەبات بۆ پاشەکەوتکردنی ڕێکخستن کاتێک پشتیوانی دۆخی تاریک چالاک بێت یاخود ناچالاک.<br> کۆگای خۆیی پێویستە بۆ ڕێکخستنی کار و تەنها کاتێک بەکاردەبرێت کاتێک بەکارهێنەر کرتە بکات لە دووگمەی دۆخی تاریک.<br> هیچ زانیاریەک لە بنکە دراوەدا پاشەکەوت ناکرێت و ناگوێزرێتەوە.

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
ku_IQ: بۆ دەستگەیشتن بە ڕێکخستنەکانی دۆخی تاریک، ڕەنگی پاشبنەمای ڕووناک هەڵبژێرە.

en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
ku_IQ: بیست بیست و یەک تابلۆیەکی بەتاڵە بۆ بیرۆکەکانت و دەستکاریکەری بڵۆک دەکاتە باشترین فڵچەی دەستت، لەگەڵ شێوازە نوێکانی بڵۆک، کە ڕێگەت پێ دەدات جوانترین ڕێکخستنەکان لە چەند چرکەیەکدا درووست بکەیت، ڕەنگە نەرم و سەرنجڕاکێشەکانی یارمەتی درەوشانەوەی کارەکەت دەدات. ببینە بیست بیست و یەک چۆن ئاستی پۆرتفۆلیۆکەت، ماڵپەڕی کارەکەت یان بڵۆگەکەت بەرز دەکاتەوە.

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
ku_IQ: بیست بیست و یەک کۆگای خۆیی بەکاردەبات کاتێک پشتگیری دۆخی تاریک چالاککرابوو.

en: Twitter
ku_IQ: تویتەر

en: Two images showcase
ku_IQ: پشاندانی دوو وێنە

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
ku_IQ: قەبارەی تەواو

en: Villa with Orange Trees, Nice
ku_IQ: ڤێلا لەگەڵ دار پرتەقاڵەکان، جوانە

en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
ku_IQ[0]: ئێمە %d ئەنجاممان دۆزیەوە لە گەڕانەکەت.
ku_IQ[1]: ئێمە %d ئەنجاممان دۆزیەوە لە گەڕانەکەت.

en: White
ku_IQ: سپی

en: Yellow
ku_IQ: زەرد

en: Yellow to green
ku_IQ: زەرد بۆ سەوز

en: Yellow to purple
ku_IQ: زەرد بۆ مۆر

en: Yellow to red
ku_IQ: زەرد بۆ سوور

en: Young Woman in Mauve
ku_IQ: ژنێکی گەنج بە جلێکی مۆری کاڵ.

[ctx: submit button]
en: Search
ku_IQ: گەڕان

en: the WordPress team
ku_IQ: دەستەی وۆردپرێس
