Themes - Twenty Twenty-Two - en to ku_IQ translation catalogue (159 entries)

note: Theme Name of the theme
en: Twenty Twenty-Two
ku_IQ: بیست بیست و دوو

en: Location
ku_IQ: شوێن

en: Date
ku_IQ: ڕێکەوت

en: Listen on Spotify
ku_IQ: لە سپۆتیفای گوێبگرە

en: Listen on iTunes Podcasts
ku_IQ: لە ئایتونز پۆدکاست گوێبگرە

en: Watch our videos
ku_IQ: ڤیدیۆکانمان تەماشابکە

en: Read about me
ku_IQ: دەربارەی من بخوێنەرەوە

en: Support my studio
ku_IQ: پشتگیریی ستۆدیۆکەم بکە

en: Purchase my work
ku_IQ: کارەکەم بکڕە

en: Header with centered logo
ku_IQ: سەرپەڕە لەگەڵ نیشانەی پێناس لەناوەڕاستدا

en: Learn More
ku_IQ: زیاتر بزانە

en: Video with header and details
ku_IQ: ڤیدیۆ لەگەڵ سەرپەڕە و زانیاریی زیاتر

en: Two images with text
ku_IQ: دوو وێنە لەگەڵ دەق

en: $150
ku_IQ: ١٥٠$

[ctx: Third item in a numbered list.]
en: 3
ku_IQ: ٣

en: $75
ku_IQ: ٧٥$

[ctx: Second item in a numbered list.]
en: 2
ku_IQ: ٢

en: $25
ku_IQ: ٢٥$

en: List of events
ku_IQ: لیستەی بۆنەکان

en: Read more
ku_IQ: زیاتر بخوێنەرەوە

en: © Site Title
ku_IQ: © ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Footer with navigation and copyright
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ ڕێدۆزیی و مافی لەبەرگرتنەوە

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
ku_IQ: بەشانازییەوە پشتبەستە بە %s

en: Categories
ku_IQ: هاوپۆلەکان

en: Latest posts
ku_IQ: دوایین بابەتەکان

en: Blog footer
ku_IQ: ژێرپەڕەی بڵۆگ

en: About us
ku_IQ: دەربارەی ئێمە

en: Footer with text, title, and logo
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ دەق، ناونیشان و نیشانەی پێناس

en: Pages
ku_IQ: پەڕەکان

en: Headers
ku_IQ: سەرپەڕەکان

en: Footers
ku_IQ: ژێرپەڕەکان

en: Featured
ku_IQ: تایبەتمەندکراوەکان

en: Tags
ku_IQ: تاگه‌كان

en: POSTS
ku_IQ: بابەتەکان

en: WELCOME
ku_IQ: بەخێربێیت

en: An illustration of a bird in flight
ku_IQ: وێنەیەکی کێشراوی باڵندەیەک لەکاتی فڕیندا

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
ku_IQ: <em>تەماشاکردنی باڵندەکان </em><br><em>لە باخچەکەدا</em>

en: About page with media on the right
ku_IQ: پەڕەی دەربارە لەگەڵ ڕەنگاڵە لەلای ڕاست

en: Image of a bird on a branch
ku_IQ: وێنەی باڵندەیەک لەسەر لقێک

en: About page with media on the left
ku_IQ: پەڕەی دەربارە لەگەڵ ڕەنگاڵە لەلای چەپ

en: A podcast about birds
ku_IQ: پۆدکاستێک دەربارەی باڵندەکان

en: About page links
ku_IQ: بەستەرەکانی پەڕەی دەربارە

en: About the hosts
ku_IQ: دەربارەی پێشکەشکارەکان

en: Support the show
ku_IQ: پشتگیریی بکە

en: Logo featuring a flying bird
ku_IQ: نیشانەی پێناس کە باڵندەیەک لەخۆدەگرێت لەکاتی فڕیندا

en: About page links (dark)
ku_IQ: بەستەرەکانی پەڕەی دەربارە (تاریک)

en: About page with large image and buttons
ku_IQ: پەڕەی دەربارە لەگەڵ وێنەی گەورە و دووگمەکان

en: Learn about my process
ku_IQ: دەربارەی پڕۆسەکەم فێربە

en: This page could not be found. Maybe try a search?
ku_IQ: ئەم پەڕەیە نەدۆزرایەوە. گەڕان تاقیدەکەیتەوە؟

en: 404 content
ku_IQ: ناوەڕۆکی 404

en: Large post titles
ku_IQ: سەردێڕی بابەتە گەورەکان

en: Simple blog posts
ku_IQ: بابەتەکانی بڵۆگی سادە

en: Text-based grid of posts
ku_IQ: کۆمەڵێک بابەتی پشتبەستوو بە دەق

en: Irregular grid of posts
ku_IQ: کۆمەڵێک بابەتی ناڕێک

en: Grid of image posts
ku_IQ: کۆمەڵێک بابەتی وێنەیی

en: Grid of posts
ku_IQ: کۆمەڵێک بابەت

en: Default posts
ku_IQ: بابەتە بنەڕەتییەکان

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
ku_IQ: شانۆ گەورەکە<br>١٥٤ ئیستێرن ئاڤینیو<br>مێریلاند نیۆرک، ١٢٣٤٥

en: February, 12 2021
ku_IQ: ١٢ شوبات ٢٠٢١

[ctx: Short for to be determined]
en: TBD
ku_IQ: بۆ دیاریکردن

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
ku_IQ: <em>شەقەی باڵ</em>، کۆکراوەیەک لە بابەتی کۆنی تایبەت بە باڵندە

en: Poster with right sidebar
ku_IQ: پۆستەر لەگەڵ شریتی لای ڕاست

en: Grid of posts with left sidebar
ku_IQ: کۆمەڵە بابەتێک لەگەڵ شریتی لای چەپ

en: Blog posts with left sidebar
ku_IQ: بابەتەکانی بڵۆگ لەگەڵ شریتی لای چەپ

en: Blog posts with right sidebar
ku_IQ: بابەتەکانی بڵۆگ لەگەڵ شریتی لای ڕاست

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
ku_IQ: <em>گۆڵد فینچ </em><br><em>&amp; چۆلەکە</em>

en: Page layout with two columns
ku_IQ: گەڵاڵەبەندیی پەڕە لەگەڵ دوو ستوون

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
ku_IQ: ئۆو سڵاو، من ناوم ئەنجێلۆیە، تۆ هاتوویت بۆ بڵۆگەکەم. من لەمەودایەکی فراوان بابەت دەنووسم، بەڵام بەم دواییانە هیواکانی خۆم بۆ ساڵی ئایندە بڵاودەکەمەوە.

en: Screening
ku_IQ: خستنە سەر شاشە

en: Page layout with image, text and video
ku_IQ: گەڵاڵەبەندیی پەڕە لەگەڵ وێنە، دەق و ڤیدیۆ

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
ku_IQ: ئۆو سڵاو. من ناوم ئەنجێلۆیە، ئەم بڵۆگە بەڕێوە دەبەم. من لە پۆرتلاند لەدایک بووم، بەڵام ئێستا لە نیویۆرک دەژیم، ڕەنگە بمناسیتەوە بە هۆی ناوەکانی <a href="#">ئیگڵ بیگڵ</a> و <a href="#">مۆرنینگ دایڤ</a>. من بۆ بژێوی ژیانم دەنووسم.<br><br>من ئەم بڵۆگە بەکاردەهێنم بۆ کۆکردنەوەی لیستەی باڵندەکان و هەرشتێکی تر کە ئارەزووی لێ دەکەم، ئەگەر هەڵەیەکت لەناو لیستەکانمدا بینی تکایە بۆخۆتی هەڵبگرە<br><br>ئەگەر ئەوە کوپە چای تۆ نییە،<a href="#">من پێشنیاری ئەم چایە دەکەم</a>ئەوە دڵخوازی منە.

en: Page layout with image and text
ku_IQ: گەڵاڵەبەندیی پەڕە لەگەڵ وێنە و دەق

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
ku_IQ: ئۆو سڵاو. من ناوم ئێدواردە، تۆ هاتوویت بۆ ماڵپەڕەکەم، من تەماشای باڵندەکان دەکەم، هەروەها پەخشی ڕادیۆیی تاکەکەسی خۆم دەکەم هەموو ئێوارەیەکی سێشەممە کاژێر 11شەو. هەندێک جار گوێبگرە!

en: Edvard<br>Smith
ku_IQ: ئێدوارد<br>سمیس

en: About page on solid color background
ku_IQ: پەڕەی دەربارە لەسەر ڕەنگی پاشبنەما

en: Title, navigation, and social links header
ku_IQ: ناونیشان، ڕێدۆزی و سەرپەڕەی بەستەرەکانی تۆڕی کۆمەڵایەتی

en: Title and button header
ku_IQ: ناونیشان و سەرپەڕەی دوگمە

en: Logo and navigation header
ku_IQ: نیشانەی پێناس و سەرپەڕەی ڕێدۆزی

en: Small header with dark background
ku_IQ: سەرپەڕەی بچووک لەگەڵ پاشبنەمای ڕەش

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
ku_IQ: نیشانەی پێناس، ڕێدۆزی و سەرپەڕەی تاگلاینی ئۆفسێت

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
ku_IQ: <em>شوێنی هێلکە هەڵهێنانەکە</em>: بڵۆگێک دەربارەی سەرکێشییەکانم لە تەماشاکردنی باڵندە

en: Large header with dark background
ku_IQ: سەرپەڕەی گەورە لەگەڵ پاشبنەمای تاریک

en: Illustration of a flying bird
ku_IQ: وێنەیەکی کێشراو لە باڵندەیەکی فڕیو

en: Header with image background
ku_IQ: سەرپەڕە لەگەڵ پاشبنەمای وێنە

en: Header with image background and overlay
ku_IQ: سەرپەڕە لەگەڵ پاشبنەمای وێنە و ئۆڤەرلەی

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
ku_IQ: وێنەیەکی کێشراو لە باڵندەیەک لەسەر لقێک.

en: Join our mailing list
ku_IQ: بەشداریی لیستەی پۆستەکەمان بکە

en: Watch birds<br>from your inbox
ku_IQ: تەماشای باڵندەکان بکە<br>لە سندوقی نامەکانتەوە

en: Subscribe callout
ku_IQ: ئاماژەی بەشداری

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
ku_IQ: ڕۆڵی سەرکردە ببینە لە کۆمەڵگەکەماندا بە بەشداریی کردن لە پلەی هەڵۆ. ئەم پلەیە ڕێگەت پێ دەدات لە بۆڕدەکەمان دابنیشیت، دەتوانیت یارمەتیدەر بیت لە پلاندانان بۆ هەڵمەتەکانی داهاتووی تەماشاکردنی باڵندە.

en: Falcon
ku_IQ: هەڵۆ

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
ku_IQ: بەشداری بکە لە پلەی چۆلەکە و ببە بە ئەندامی پۆلەکەمان! تۆ هەواڵت پێدەگات لەلایەن ئێمەوە، هەروەها دەمبوسێکی باڵندەش کە دەتوانیت بە شانازییەوە لە سروشتدا هەڵیبواسیت.

en: Sparrow
ku_IQ: چۆلەکە

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
ku_IQ: یارمەتیدەری کۆمەڵگە گەشەسەندووەکەمان بدە، بە بەشداریکردن لە پلەی کۆتر. پشتگیرییەکەت یارمەتیمان دەدات پارە بدەین بە نووسەرەکانمان، هەروەها تۆش دەسەڵاتت پێ دەدرێت بۆ دەستگەیشتن بە هەواڵە تایبەتەکانمان.

en: Pigeon
ku_IQ: کۆتر

[ctx: First item in a numbered list.]
en: 1
ku_IQ: ١

en: Pricing table
ku_IQ: خشتەی نرخەکان

en: Emery Driscoll
ku_IQ: ئێمری دریسکۆڵ

en: May 20th, 2022, 6 PM
ku_IQ: ٢٠ ئایاری ٢٠٢٢ کاژێر ٦ ئێوارە

en: Amy Jensen
ku_IQ: ئەیمی جێنسن

en: Hummingbird
ku_IQ: باڵندەی گیزەکەر

en: Hummingbird illustration
ku_IQ: وێنەی کێشراوی باڵندەی گیزەکەر

en: Image with caption
ku_IQ: وێنە و ناونیشان

en: Featured posts
ku_IQ: بابەتە تایبەتەکان

en: Divider with image and color (light)
ku_IQ: دابەشکەرێک لەگەڵ وێنە و ڕەنگ (ڕووناک)

en: Divider with image and color (dark)
ku_IQ: دابەشکەرێک لەگەڵ وێنە و ڕەنگ (تاریک)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ ناونیشان، تاگلاین و بەستەرەکانی تۆڕی کۆمەڵایەتی لەسەر پاشبنەمایەکی تاریک

en: Footer with social links and copyright
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ بەستەرەکانی تۆڕی کۆمەڵایەتی و مافی لەبەرگرتنەوە

en: Footer with query, title, and citation
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ داواکاری، ناونیشان و وتە

en: Footer with query, featured images, title, and citation
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ داواکاری، وێنە تایبەتەکان، ناونیشان و وتە

en: Footer with navigation and citation
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ ڕێدۆزی و وتە

en: Footer with logo and citation
ku_IQ: ژێرپەڕە لەگەڵ نیشانەی پێناس و وتە

en: Default footer
ku_IQ: ژێرپەڕەی بنەڕەتی

en: Dark footer with title and citation
ku_IQ: ژێرپەڕەی تاریک لەگەڵ ناونیشان و وتە

en: Jesús<br>Rodriguez
ku_IQ: جیزس<br>ڕۆدریگێز

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ku_IQ: ئۆو سڵاو. من ناوم جیزسە، تۆ هاتوویت بۆ ماڵپەڕەکەم، من تەماشای باڵندەکان دەکەم، هەروەها پەخشی ڕادیۆیی تاکەکەسی خۆم دەکەم هەموو ئێوارەیەکی سێشەممە کاژێر 11شەو.

en: Simple dark about page
ku_IQ: پەڕەی دەربارەی تاریک

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ku_IQ: ئۆو سڵاو. من ناوم ئێمرییە، تۆ هاتوویت بۆ ماڵپەڕەکەم، من تەماشای باڵندەکان دەکەم، هەروەها پەخشی ڕادیۆیی تاکەکەسی خۆم دەکەم هەموو ئێوارەیەکی سێشەممە کاژێر 11شەو.

en: Emery<br>Driscoll
ku_IQ: ئێمری<br>دریسکۆڵ

en: An image of a bird flying
ku_IQ: وێنەی باڵندەیەکی فڕیو

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
ku_IQ: ئۆو سڵاو. من ناوم دۆوە، تۆ هاتوویت بۆ ماڵپەڕەکەم، من تەماشای باڵندەکان دەکەم، هەروەها پەخشی ڕادیۆیی تاکەکەسی خۆم دەکەم هەموو ئێوارەیەکی سێشەممە کاژێر 11شەو.

en: Stilton
ku_IQ: ستیلتۆن

en: Doug
ku_IQ: دۆو

en: Swoop
ku_IQ: هێرش

en: A trouble of hummingbirds
ku_IQ: کێشەی باڵندە گیزەکەرەکان

en: Join my mailing list
ku_IQ: بەشداریی لیستەی پۆستەکەم بکە

en: Take a class
ku_IQ: وانەیەک وەربگرە

en: Heading and bird image
ku_IQ: ناونیشان لەگەڵ وێنەی باڵندە

en: Header with tagline
ku_IQ: سەرپەڕە لەگەڵ تاگلاین

en: May 18th, 2022, 7 PM
ku_IQ: ١٨ ئایاری ٢٠٢٢ کاژێر ٧ ئێوارە

en: Doug Stilton
ku_IQ: دۆو ستیلتۆن

en: May 16th, 2022, 6 PM
ku_IQ: ١٦ ئایاری ٢٠٢٢ کاژێر ٦ ئێوارە

en: Jesús Rodriguez
ku_IQ: جیزس ڕۆدریگێز

en: May 14th, 2022, 6 PM
ku_IQ: ١٤ ئایاری ٢٠٢٢ کاژێر ٦ ئێوارە

en: Speaker Series
ku_IQ: زنجیرەی قسەکەر

en: Illustration of a flying bird.
ku_IQ: وێنەیەکی کێشراو لە باڵندەیەکی فڕیو

en: Painting of ducks in the water.
ku_IQ: نیگاری مراوییەکان لە ئاوەکەدا.

en: Layered images with duotone
ku_IQ: وێنەی چین چین لەگەڵ پلەی دووانی

en: Jesús Rodriguez, Doug Stilton, Emery Driscoll, Megan Perry, Rowan Price, Angelo Tso, Edward Stilton, Amy Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.
ku_IQ: جیزس ڕۆدریگێز، دۆو ستیلتۆن، ئێمری دریسکۆڵ، مێگان پێری، ڕۆوان پرایس، ئەنجێلۆ تسۆ، ئێدوارد ستیلتۆن، ئێمی جێنسن، بۆستن بێڵ، شای فۆڕد، لی کەنینگهام، ئێڤێڵین ڕەی، لاندن ڕیس، ئیوان هارت، جێنا چان، فێنیکس میورای، مێڵ ساندەرس، ئاڵدۆ دەیڤدسۆن، زەین هۆڵ.

en: An icon representing binoculars.
ku_IQ: وێنۆچکەیەک ئاماژە بە دووربین دەکات.

en: Large list of names
ku_IQ: لیستەیەکی گەورە لە ناوەکان

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
ku_IQ: باڵندەیەکی جوان کۆمەڵێک ڕەنگی سەرنجڕاکێش لە پەڕەکانیدا هەیە.

en: Default header
ku_IQ: سەرپەڕەی بنەڕەت

en: Welcome to<br>the Aviary
ku_IQ: بەخێربێیت بۆ<br>قەفەزە گەورەکە

en: Wide image with introduction and buttons
ku_IQ: وێنەیەکی پان لەگەڵ ناساندن و چەند دوگمەیەک

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
ku_IQ: فیلمێک دەربارەی ئەو کەسانەی وەکو خولیا تەماشای باڵندەکان دەکەن، خشتەیەک لە کۆمەڵێک باڵندەی جیاواز، لەگەڵ ئەو ژاوەژاوەی دەیکەن. هەر باڵندەیەک لیستە کراوە بەو ناوە زانستیەی هەیەتی، بۆیە شتەکان ڕەسمی دەردەکەون.

en: Extended Trailer
ku_IQ: کورتە دیمەنی درێژکراوە

en: Video trailer
ku_IQ: کورتە دیمەنی ڤیدیۆ

en: Angelo Tso<br>Edward Stilton<br>Amy Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford
ku_IQ: ئەنجێلۆ تسۆ<br>ئێدوارد ستیلتۆن<br>ئێمی جێنسن<br>بۆستن بێڵ<br>شای فۆڕد

en: Jesús Rodriguez<br>Doug Stilton<br>Emery Driscoll<br>Megan Perry<br>Rowan Price
ku_IQ: جیزس ڕێدریگێز<br>دۆو ستیلتۆن<br>ئێمری دریسکۆڵ<br>مێگان پێری<br>ڕۆوان پرایس

en: Featuring
ku_IQ: تایبەت

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
ku_IQ: <em>واربڵ</em>، فیلمێک دەربارەی <br>ئەو کەسانەی وەکو خولیا تەماشای باڵندە دەکەن.

en: Buy Tickets
ku_IQ: تیکتەکان بکڕە

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
ku_IQ: ١٤ ئایاری ٢٠٢٢ کاژێر ٧ ئێوارە<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: SCREENING
ku_IQ: خستنەسەر شاشە

en: Illustration of a bird flying.
ku_IQ: وێنەیەکی کێشراو لە باڵندەیەک لەکاتی فڕیندا،

en: Query
ku_IQ: داواکاری

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
ku_IQ: ئێمە کۆمەڵەیەکی سەرسوڕماوی تەماشاکەی باڵندەین. بەوە ناسراوین بەسەر پەرژینەکاندا دەچینە ئەودیوو، بەسەر دیوارەکاندا سەردەکەوین و بەشێوەیەکی گشتی چاودێری دەکەین بۆ بینینی دەگمەنترین باڵندەکان.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ku_IQ: دەستەی وۆردپرێس
